Fenékplasztika

A fenék bőr- és zsírrétege is megereszkedhet gyakori súlyingadozások, genetikai adottságok esetén, illetve a kor előrehaladtával. A fenéken lokálisan kialakult ráncos bőr és zsírfelesleg különösen zavaró az öltözködésnél, tisztálkodásnál, testmozgásnál, emellett pszichés problémákat is okozhat. Ebben az esetben megoldás lehet a fenékplasztika, mely során műtéti beavatkozással korrigálható a fenék formája, visszaállítható feszessége, eltávolítható a zsírfelesleg. Amennyiben szükséges, implantátum segítségével a fenék mérete, kereksége fokozható, valamint a fenékplasztika combplasztikával kombinálható.

Fenékplasztika konzultáció a plasztikai sebésszel

A konzultáció alkalmával beszéled meg plasztikai sebészeddel, hogy pontosan mik az elvárásaid a fenékplasztikával kapcsolatban, milyen eredményre számítasz. Fontos, hogy őszintén beszélj orvosoddal elképzeléseidről, mert ez az alapja annak, hogy a lehető legjobb eredményt érjétek el. Számos kérdést fog feltenni Neked az egészségeddel, életviteleddel kapcsolatban. Tudnia kell arról, ha bármilyen keringési rendellenességed, légzéselégtelenséged van, visszeresek a lábaid, vagy korábban mélyvénás trombózisod volt, mert ezek nagy mértékben növelik a műtét kockázatát. Plasztikai sebészed ezek figyelembevételével tervezi meg a fenékplasztikai beavatkozásod és választja ki a műtét technikáját, illetve őszintén beszél veled arról, hogy mennyire lesz műtét után feszes a feneked. A plasztikai sebész leméri a műtendő testrészt és fényképet készít orvosi dokumentáció céljából.

Felkészülés a fenékplasztikára

Mielőtt sor kerülne a fenékplasztikára, a saját biztonságod érdekében néhány szűrővizsgálaton kell részt venned: laborvizsgálat, EKG. Arról, hogy egyéb vizsgálatokra van-e szükséged, plasztikai sebészed vagy esztétikai tanácsadónőd ad felvilágosítást. Ha dohányzol, plasztikai sebészed arra fog kérni, hogy hagyd abba a plasztikai műtéted előtt legalább 1 héttel, mert a dohányzás gyengíti az immunrendszert, így lassítja a regenerálódást. A műtét előtt plasztikai sebészeddel közösen választjátok ki a fenékplasztika után viselendő, speciális szorító ruhát.

A fenékplasztika műtéti technikái

A műtéti metszés ívelt vonalban a fenék alatti hajlatban, rejtett helyen halad. A bőrt a bőralatti zsírszövettel együtt felpreparálja az operáló orvos, majd a felesleget eltávolítja. A műtét végén nyomókötést, illetve szorító nadrágot helyez fel a plasztikai sebész a páciensre.
Előfordul, hogy a jobb eredmény érdekében a plasztikai sebész a fenékplasztikát zsírleszívással kombinálja, esetleg fenék implantátum behelyezésével teszi még formásabbá a feneket.

A fenékimplantátum, fenékprotézis

Amennyiben plasztikai sebészeddel úgy döntötök, hogy a fenékplasztikád során fenékimplantátumot is beültet, a következő információkat érdemes tudnod: A jelenlegi gyakorlatban használt, folyamatosan fejlesztett implantátumok folyékony szilikonnal, ún. kohézív géllel (zselés implantátumok) vagy sóoldattal töltött rugalmas szilikonzacskók. Alakjukat tekintve orsó alakúak, felületük sima vagy texturált, azaz érdesített lehet. A gyártók ajánlása szerint szövődmény nélküli esetben is indokolt az implantátumok cseréje 10 évenként.

A fenékplasztika

A fenékplasztikát minden esetben technikailag jól felszerelt műtőben végzik plasztikai sebészeink, ahol - biztonságod érdekében - garantáltan rendelkezésre áll intenzív ellátás, ha komplikációk lépnének fel a plasztikai műtét közben.
A fenékplasztikára minden esetben altatásban kerül sor, és a műtét kb. 1-2 órát vesz igénybe. A fenékplasztika műtétet követően általában 2 éjszakát kell a kórházban töltened. A beavatkozás után azonnal egy speciális szorítóruhát helyeznek fel a testedre, melyet a műtétet követő néhány hétben viselned kell.

A fenékplasztika kockázatai

A fenékplasztika során kevés esetben fordul elő komplikáció, szövődmény. Bár fontos tudni, hogy mint minden sebészeti beavatkozás, a fenékplasztika is kockázattal jár, attól függetlenül, hogy évente több ezren esnek át problémamentesen fenékplasztikai beavatkozáson és elégedettek az eredménnyel.
Azután, hogy plasztikai sebészeddel mindent átbeszéltetek, ismerteti Veled az esetleges kockázatokat, komplikációkat, és a fenékplasztika utáni teendőket is. Ilyen kockázati tényező lehet az utóvérzés, fertőzés, savóképződés, altatással szembeni túlérzékenység, gyulladás, keloidos hegképződés, aszimmetria, bőr érzékenységének megváltozása.

A fenékplasztika: felépülés

A fenékplasztika után azonnal szorítóruhát adnak rád, amit 4-6 hétig viselned kell. Váladékozás esetén egy kis, vékony cső (drain) kerül a bőr alá, melyen keresztül a váladék távozik, amit az orvos már 1-2 nap után eltávolít. A fenékplasztikai műtétet követően általában a második hét végén kerül sor a varratszedésre. A szorítóruhát azonban ezt követően is viselned kell 2-4 hétig! Ha irodai munkát végzel, általában 2-3 hét után visszatérhetsz a munkába. A műtétet követő 1 hónapban tartózkodnod kell a fizikai munkától, valamint a sport, a torna sem javasolt, de utána fokozatosan visszatérhetsz a mindennapi tevékenységeidhez és a mozgáshoz is. Bármilyen kérdés vagy panasz esetén vedd fel a kapcsolatot plasztikai sebészeddel vagy esztétikai tanácsadónőddel!

A fenékplasztika: eredmények

Habár a fenékplasztika eredménye azonnal látható, feneked formája a következő pár hónapban alakul ki. Bár a műtéti heg maradandó, az idő múlásával halványodik. A fenékplasztika eredménye a tested alkatához igazodó, formás, feszesebb fenék.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése